Článek

Na co se nejvíce ptáte při tvorbě webů…

Nejčastější dotazy na weby v článku od ZEST BRAND
Nejčastější dotazy na weby v článku od ZEST BRAND

Co je hosting a doména?

Doména je označení pro vaši unikátní adresu, pod kterou
se budete na internetu prezentovat. Nejčastěji se setkáváme s doménou ve tvaru www.jmenodomeny.cz.

Hosting je pronájem prostoru na cizím serveru pro vaše webové stránky. Na tomto serveru jsou uloženy jednotlivé soubory webu.

Pokud mi vytvoříte nový web, hosting a doménu musím mít u vás?

V žádném případě není podmínkou, že doménu a hosting musíte mít u nás. Je to však ta nejjednodušší cesta. Moderní webové stránky totiž potřebují pro své správné fungování určité technické parametry (dostatečný PHP Memory Limit, konkrétní verzi PHP apod.), které mnohdy běžní poskytovatelé hostingu ve svých základních balíčcích nenabízejí. Zákazník je tak sice okouzlen nízkou cenou takovéto služby u konkurence, avšak tento balíček málokdy dostačuje jeho novému webu.

Další nespornou výhodou, proč je dobré mít hosting a doménu u firmy, která vám tvoří web, je to, že má tato firma v případě jakýchkoliv problémů přístup do databáze webu a na jeho FTP. Vše ohledně webu řešíte s jedním subjektem.

Co znamená, když mi nabízíte k hostingu a doméně také e-maily?

Pokud máte registrovanou doménu například www.zestbrand.cz, můžete k ní mít i e-mail. Založíme vám například mail: cokoliv@zestbrand.cz. Vaše e-mailová adresa bude poté vypadat profesionálně.

Můj starý web má dobrou pozici ve vyhledávačích. S novým webem mi tato pozice zůstane?

 

Toto bohužel nemůže nikdo a nikdy zaručit. Na indexaci webových stránek vyhledávači (to, jak se zobrazujete ve výsledcích vyhledávání) má vliv mnoho faktorů a algoritmů, jejichž fungování není zcela veřejně známo. Google a Seznam registruje nejen kompletní změnu vašeho webu, ale stačí i to, když například na svém starém webu změníte textace nebo obrázky. I toto může indexaci ovlivnit. Zaručit nezměněnou pozici ve vyhledávání proto nelze se změnou webu.

Je v ceně webu i optimalizace webu pro vyhledávače? Tzv. SEO?

Cena našich webových stránek nezahrnuje SEO. Optimalizace pro vyhledávání spadá do online marketingu, nikoliv do tvorby webových stránek. Pokud si zákazník přeje zahrnout SEO k tvorbě nové webové prezentace, zašleme mu cenovou nabídku a doporučíme vhodný rozsah pro jeho web.

Potřebuji si na webu měnit textace nebo obrázky v galerii. Jak to v takovém případě je?

V ceně webu je vždy základní zaškolení s jeho administrací. Tam spadá například úprava textací a fotek v galerii. Pokud nemáte čas nebo chuť se aktualizaci svého webu věnovat sami nebo jsou úpravy většího rozsahu, můžete tuto správu nechat na nás.

Jaká je cena webu?

Nejčastěji tvoříme weby s 5 stránkami. Nejběžnější struktura webových stránek je: Úvod, O nás, Služby, Reference a Kontakt. Cenu webových stránek ovlivňuje několik faktorů, a proto je důležité znát přesnou představu zákazníka. Výsledná cena je vždy včetně zaškolení, zabezpečení, licencí a designu na míru.

V čem jsou vaše weby unikátní?

Každý náš web je jedinečný, co se týká jeho designu a uspořádání. Zároveň je plně připraven pro online marketing. Lze na něj snadno napojit statistika návštěvnosti a marketingové měřící kódy, aniž byste museli platit za hodiny práce programátorovi. Své výdaje do propagace a efektivitu marketingu můžete mít tak snadno pod kontrolou. To vše vytvoříme za velmi krátkou dobu.

Stále si nevíte rady s vaším webem? Kontaktujte nás a my vám s tím pomůžeme.

Facebook Instagram LinkedIN Youtube